چاپ کردن این صفحه
کاهش ضریب هوشی کودکان تهرانی بر اثر آلودگی هوا

آلودگی هوا ضریب هوشی کودکان تهرانی را ۵ تا ۱۰ درصد کاهش داده است. متخصصان کودک می گویند: آلودگی هوا ضریب هوشی کودکان تهرانی را 5 تا 10 درصد از سایر کودکان کمتر کرده است؛ همچنین کم‌خونی و کمبود ویتامین D از دیگر تبعات آلودگی هواست.

در برنامه تغذیه‌ای کودک علاوه بر مواد پروتئینی، سبزیجات و میوه‌های تازه را نیز قرار دهید؛ همچنین خوردن سیب به دلیل جذب ترکیبات سرب و دفع از راه ادرار، فراموش نشود.

 

آلودگی هوا بیشترین تاثیر و تهدید جدی بر سلامتی کودکان را دارد و ابتلا به آسم را در آن ها افزایش می دهد. کودکان به دلیل تعداد تنفس بیشتری نسبت به بزرگسالان و همچنین قد کوتاه تر، بیشتر در معرض آلودگی سطحی هوای محیطی قرار می گیرند.  کودکان همچنین به دلیل فعالیت جسمانی و سوخت و ساز بیشتر، مستعد ابتلا به بیماری های ریوی و عفونت های ریوی هستند.

انجام فعالیت های بدنی و ورزش به علت افزایش تعداد تنفس، آلودگی بیشتری را وارد سیستم تنفسی و ریه می کند و در نتیجه، عوارض آلودگی هوا در کودکان شدیدتر خواهد بود.

خانواده ها سعی کنند در روزهایی که آلودگی هوا افزایش می یابد، با مراقبت جدی از کودکان سعی کنند از تردد در محیط های باز، محدوده های مرکزی و پر ترافیک شهر اجتناب کنند و از فعالیت یا بازی کودکان در محیط های باز و پارک ها ممانعت به عمل آورند.

000
خواندن 659 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 09 تیر 1397 19:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

About Author

آخرین‌ها از M.T

موارد مرتبط